Udaremniono przemyt maszyn budowlanych

PAP
opublikowano: 17-12-2010, 15:57

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w piątek na przejściu granicznym w Medyce (Podkarpackie) dwie maszyny budowlane, które usiłował wywieźć z Polski 33-letni obywatel Ukrainy.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka BOSG kpt. Elżbieta Pikor, koparkoładowarka i spychacz znajdowały się na lawecie. Szacunkowa wartość obu maszyn to 340 tys. zł.

"Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w obu maszynach przerobienia numerów identyfikacyjnych i tabliczek znamionowych" - dodała.

Podkreśliła, że w okresie przedświątecznym, jak i podczas samych świąt, na granicy zatrzymywanych jest o wiele więcej kradzionych pojazdów niż w inne dni roku.

"Złodzieje kradną samochody zajętym przedświątecznymi zakupami mieszkańcom z całej Europy, a zadaniem kurierów jest jak najszybsze wywiezienie +łupów+ za granicę Unii Europejskiej. W tym okresie zatrzymywane na granicy są nie tylko luksusowe samochody, ale też ich kradzione podzespoły, ciężarówki i maszyny budowlane" - zaznaczyła.

W czwartek obywatel Ukrainy usiłował przeszmuglować części kradzionych w Niemczech i we Włoszech samochodów. Były tam m.in.: skrzynia biegów z BMW, klapka zabezpieczająca bezpieczniki z mercedesa i skórzana tapicerka również z mercedesa skradzionego we Włoszech.

"Z kolei w środę zatrzymaliśmy Ukraińca, który chciał wyjechać z Polski kradzionym w Czechach samochodem marki Audi A5, wartym ok. 150 tys. zł" - powiedziała Pikor.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane