UE da więcej kreatywnym

opublikowano: 05-06-2018, 22:00

Rozwój technologii cyfrowych wpływa nie tylko na sferę biznesową czy produkcyjną, ale przekłada się na „miękkie” dziedziny, w tym kulturę, które odgrywają istotną rolę w rozwoju społecznym.

Rozwój technologii cyfrowych wpływa nie tylko na sferę biznesową czy produkcyjną, ale przekłada się na „miękkie” dziedziny, w tym kulturę, które odgrywają istotną rolę w rozwoju społecznym. I one właśnie, zdaniem przedstawicieli Komisji Europejskiej (KE), wymagają obecnie dodatkowego wsparcia. W związku z tym w latach 2021-27 poziom finansowania programu Kreatywna Europa ma szansę zostać zwiększony do 1,85 mld EUR.

— Chcemy, aby autorzy, twórcy i producenci z Unii Europejskiej jak najlepiej wykorzystywali nowe możliwości cyfrowe — zaznaczył Andrus Ansip, odpowiedzialny w KE za jednolity rynek cyfrowy.

Wyższe finansowanie może popłynąć do jednostek i twórców z trzech dziedzin: mediów (ponad 1 mld EUR, m.in. na projekty audiowizualnei zwiększenie konkurencyjności europejskiego przemysłu filmowego, audiowizualnego i gier wideo), kultury (609 mln EUR, m.in. na utworzenie sieci współpracy artystów z Europy) oraz działań łączących kulturę i media (106 mln EUR).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / UE da więcej kreatywnym