UE mięknie w sprawie stoczni?

IAR
12-09-2008, 11:28

Dziennik "Polska" dowiedział się, że  Komisja Europejska już wczoraj zaakceptowała bez większych uwag plan restrukturyzacji Stoczni Szczecińskiej. Nie wiadomo jednak, co z Gdynią i  Gdańskiem.

Dziś do KE mają trafić plany przekształceń polskich stoczni. Zbigniew Urbaniec, jeden z szefów Mostostalu Chojnice, który wraz z norweskim Ulsteinem chce kupić Stocznię Szczecińską, mówi dziennikowi, że przedstawiciele Komisji zaakceptowali dodatkowe 400 milionów złotych pomocy państwa, bez której zakład nie mógłby wyjść na prostą. Mostostal musi jeszcze dostarczyć kilka dokumentów dotyczących na przykład ubezpieczania statków. "Polska" dodaje, że nadal jednak nie wiadomo, jak Bruksela zareaguje na plan naprawy Stoczni Gdynia, którą chce kupić ukraińska spółka ISD. Z nieoficjalnych wypowiedzi urzędników z Ministerstwa Skarbu Państwa wynika, że Komisja nie ma zasadniczych zastrzeżeń do programu inwestora, ale tej informacji na razie nie potwierdzają ani inwestor, ani Komisja Europejska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UE mięknie w sprawie stoczni?