UE: Możliwe dochodzenie w sprawie importu chińskich tekstyliów

Polska Agencja Prasowa SA
22-04-2005, 14:19

Unijny komisarz ds. handlu Peter Mandelson zarekomenduje Komisji Europejskiej wszczęcie dochodzenia w sprawie rosnącego importu do UE niektórych artykułów tekstylnych z Chin - poinformowała w piątek jego rzeczniczka Claude Veron-Reville.

Unijny komisarz ds. handlu Peter Mandelson zarekomenduje Komisji Europejskiej wszczęcie dochodzenia w sprawie rosnącego importu do UE niektórych artykułów tekstylnych z Chin - poinformowała w piątek jego rzeczniczka Claude Veron-Reville.

"Po dokonanej dokładnej analizie danych statystycznych na temat importu z Chin tekstyliów i ubrań Peter Mandelson zarekomenduje Komisji Europejskiej wszczęcie dochodzenia na temat  pewnych kategorii produktów" - powiedziała pani Veron-Reville.

Odmówiła podania danych statystycznych, którymi dysponuje KE na temat wzrostu importu chińskich tekstyliów do Unii, ale przyznała, że są one niepokojące.

Mandelson wystąpi do KE z rekomendacją na początku przyszłego tygodnia, po niedzielnym spotkaniu z unijnymi ministrami ds handlu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / UE: Możliwe dochodzenie w sprawie importu chińskich tekstyliów