UE: sprawa polsko- rosyjskiego handlu mięsem

opublikowano: 15-01-2007, 15:29

Podczas spotkania z Rosją w Berlinie Unia będzie dążyła do rozwiązania sprawy polsko-rosyjskiego handlu mięsem.

Komisarz UE ds. zdrowia i ochrony konsumenta Markos Kyprianu poinformował, że podczas spotkania z Rosją w Berlinie Unia będzie dążyła do rozwiązania sprawy polsko-rosyjskiego handlu mięsem. Spotkanie zaplanowano na 17 stycznia tego roku.

Jego zdaniem, stwierdzone w Polsce niedociągnięcia dotyczące tranzytu mięsa nie uzasadniają wprowadzenia przez Rosję całkowitego zakazu handlu mięsem.

"W czasie tego spotkania Unia zapewni, że Polska spełnia wymagania ustawodawstwa europejskiego i wymagania porozumienia bilateralnego handlu z Rosją. W czasie spotkania zostanie ustalone, jak zapewnienia te przekazać stronie rosyjskiej. Pewnie będzie to trwało długo i dlatego trudno mówić o konkretnej dacie zakończenia sprawy" - powiedział Kyprianou podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Komisarz spotkał się w poniedziałek z wicepremierem, ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem. Celem spotkania były przygotowania do rozmów UE-Rosja. Wicepremier oczekuje, że zostanie wówczas ustalony termin załatwienia sprawy nałożonego przez Rosję kilkanaście miesięcy temu embarga na polskie mięso.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane