UFG tropi kierowców bez OC

opublikowano: 14-07-2020, 22:00

127 tys. Tylu kierowców bez OC komunikacyjnego namierzył w zeszłym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), którego zadaniem jest uszczelnianie systemu obowiązkowych ubezpieczeń — wynika ze sprawozdania podsumowującego zeszły rok. Fundusz tłumaczy, że „identyfikacja możliwa była nie tylko dzięki sprawnej współpracy z Policją i Inspekcją Transportu Drogowego, ale przede wszystkim dzięki stałemu rozwijaniu przez Fundusz własnych zaawansowanych narzędzi kontroli”. Dodaje, że analizując dane z CEPiK i administrowanej przez siebie ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych, jest w stanie coraz sprawniej identyfikować brak obowiązkowej ochrony ubezpieczeniowej.

94 mln zł Tyle odszkodowań i świadczeń z wypadków i kolizji drogowych spowodowanych przez nieubezpieczonych kierowców i nieznanych sprawców szkód, a także świadczeń z tytułu upadłości firm ubezpieczeniowych w przeszłości wypłacił UFG w 2019 r.

569 mln zł Takie przychody w 2019 r. odnotował UFG. To o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Gros tej kwoty pochodzi z opłat karnych za brak polisy i regresów od nieubezpieczonych sprawców wypadków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane