Czytasz dzięki

Ugoda Bayera ws. Roundupu zagrożona

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 28-08-2020, 10:54

Kompleksowa ugoda koncernu chemicznego dotycząca amerykańskich pozwów sądowych w sprawie środka chwastobójczego Roundup jest zagrożona po tym, jak prawnicy niektórych konsumentów oskarżyli firmę o odstąpienie od umowy o wartości 11 mld USD, a sędzia nadzorujący spór zakwestionował jej prawdziwość.

Sędzia Vince Chhabria powiedział w czwartek, że jest zaniepokojony, iż Bayer „manipulował” procesem ugodowym od czasu ogłoszenia w czerwcu planu rozwiązania 125 000 spraw dotyczących wywoływania przez środek chwastobójczy chorób nowotworowych.

Zobacz więcej

Siedziba koncernu Bayer w Leverkusen

Fot. Bloomberg

Gdyby wynegocjowane w czerwcu zbiorowe porozumienie nie doszło do skutku, wiele procesów miałoby dalszy, indywidualny bieg. „Często na drodze do wdrożenia rozwiązania tej wielkości zdarzają się przeszkody, ale jesteśmy przekonani, że kompleksowe porozumienie zostanie sfinalizowane i wykonane” – stwierdził Bayer w oświadczeniu.

Niemiecki koncern chemiczny ma wiele problemów prawnych po przejęciu  w 2018 roku amerykańskiego producenta Roundupu, firmy Monsanto. Inny proces, który może wiązać się z koniecznością wypłaty miliardowych rekompensat, dotyczy środka antykoncepcyjnego Essure.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane