UKE: abonenci TP nie płacą za połączenia z informacją o wygranych

08-01-2007, 13:03

TP nie pobiera opłat za połączenia przychodzące, z wyjątkiem tzw. połączeń oddzwanianych.

Abonenci Telekomunikacji Polskiej (TP) nie płacą za połączenia z informacją o wygranej w konkursie - poinformował w poniedziałek Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). Urząd dodał, że TP nie pobiera opłat za połączenia przychodzące, z wyjątkiem tzw. połączeń oddzwanianych.

Urząd odniósł się w ten sposób do informacji o telefonach reklamowych kierowanych do abonentów Telekomunikacji Polskiej, namawiających do udziału w konkursie lub zawiadamiających o wygranej. W trakcie połączenia abonenci otrzymywali informację, że za chwile zostanie dokonane przełączenie na inny numer, związany z konkursem. Większość kończyła wtedy połączenie obawiając się, że będą musieli zapłacić za nie według podwyższonej taryfy.

Urząd zażądał w tej sprawie wyjaśnień od TP. Na ich podstawie stwierdził, że połączenia te są połączeniami marketingowymi firm nie związanych z Telekomunikacją Polską. W ich trakcie nie ma możliwości przełączenia na numer o podwyższonej opłacie.

Jak poinformował UKE, TP pobiera opłaty za połączenia przychodzące, jeśli są to tzw. połączenia oddzwaniane (callback), realizowane przez firmę zewnętrzną. Chodzi również o usługi infolinii 0800. Urząd podkreślił, że na połączenia takie telefonujący musi wyrazić zgodę. (DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UKE: abonenci TP nie płacą za połączenia z informacją o wygranych