Układ sił sprzyja konsolidacji na GPW

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ
opublikowano: 01-09-2021, 19:40

Środowe notowania na rynku warszawskim przyniosły próbę kontynuacji zwyżki.

Robert Gardzinski / Forum

Rynkowi stale pomagało umocnienie złotego, ale w trakcie sesji lokalne apetyty wzrostowe zderzyły się z impulsami korekcyjnymi w otoczeniu i bilansem było przesunięcie WIG20 na północ o ledwie 0,13 procent przy obrocie około 500 mln złotych mniejszym od 1,3 mld złotych ugranych we wtorek.

Nastroje w trakcie sesji dobrze oddaje oddech rynku w WIG20. O poranku na minusie były akcje ledwie trzech blue chipów. Na zamknięciu spadki zanotowało dwanaście walorów z indeksu WIG20. Echem tej zmiany wobec poranka jest układ techniczny, w którym popyt jednocześnie wykreślił nowe maksimum hossy powyżej 2387 pkt., ale też kolejny raz zawahał się w rejonie strefy oporów 2400-2380 pkt. W konsekwencji bariera została wzmocniona i rynek staje przed perspektywą szukania konsolidacji na półce 2400-2300 pkt., której częścią będzie potencjalny dziś flirt z linią trendu wzrostowego.

Na sesję należy też patrzeć przez pryzmat globalnego oczekiwania na comiesięczne dane z amerykańskiego rynku pracy, które pojawią się w piątek i zwyczajnie muszą redukować apetyty na nowe zakłady. Po piątkowym wystąpieniu szefa Fed w Jackson Hole i zarysowaniu układu sił w polityce monetarnej właśnie dane z rynku pracy w USA jawią się jako zmienna, która powinna kształtować oczekiwania wobec polityki Rezerwy Federalnej, jak i dodawać zmienności giełdom akcji i rynkowi walutowemu. Każdy z elementów jawi się jako ważny dla GPW, z akcentem na WIG20, i sprzyja raczej spokojnemu rozegraniu sesji czwartkowej. Paradoksalnie, do ryzyk należy zaliczyć też zmienność złotego, który ma za sobą dwa dni byczego rajdu sprzyjającego dynamicznej korekcie w kontekście piątkowego raportu Departamentu Pracy.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane