Ukradli owady i gady za 40 tys. USD

opublikowano: 05-09-2018, 22:00

Kto ukradł zwierzęta — nie wiadomo. Policja z Filadelfii twierdzi, że byli to albo obecni, albo byli pracownicy insektarium.

Łączna wartość rabunku to 40 tys. USD. Proceder prawdopodobnie odbywał się sukcesywnie od 22 sierpnia. Z Insektarium Filadelfii i Pawilonu Motyli zniknęło 90 proc. dobytku. Były to najbardziej unikatowe okazy zwierząt występujących w USA, wszystkie zebrane na potrzeby wystawy w centrum edukacyjnym dla dzieci. Policja znalazła ubrania pracownicze — przytwierdzone do jednej ze ścian insektarium nożami. Na razie przeszukała mieszkania trzech podejrzanych, ale nie było aresztowań. Sprawcy prawdopodobnie będą próbować sprzedać owady i gady na czarnym rynku. Niektóre z insektów, w tym meksykańska tarantula, zostały zwrócone. W insektarium rozpoczęło kampanię, która ma pomóc zastąpić utracone zasoby. Jej władze mają nadzieję, że uda się to przed listopadową wystawą Philadelphia Oddities Expo (w wolnym tłumaczeniu — Wystawa Dziwactw Filadelfii).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu