Ukraina chce przekazać Deutsche Bahn zarządzanie kolejami

  • PAP
opublikowano: 23-01-2020, 11:32

Ukraina chce przekazać zarządzanie swoimi kolejami państwowymi Ukrzaliznycia niemieckim kolejom Deutsche Bahn, oświadczył w czwartek premier Ołeksij Honczaruk, występując na ukraińskim śniadaniu podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

Zobacz więcej

G. Thielmann / Agencja Forum

„Tak, chcemy przekazać Niemcom na dziesięć lat zarządzanie naszymi kolejami” - powiedział. „Jest to decyzja, która powinna pokazać, że Ukraina jest otwarta dla inwestycji, dla świata, dla nowych standardów” - podkreślił.

Honczaruk poinformował, że decyzja polityczna w tej sprawie została już podjęta; teraz będą toczyły się rozmowy na temat szczegółów jej realizacji.

W środę ministerstwo infrastruktury Ukrainy podpisało w Davos z Deutsche Bahn memorandum o współpracy niemieckiego operatora kolejowego z ukraińskim.

„To memorandum mówi nie o prywatyzacji, nie o koncesji, lecz strategicznym partnerstwie. Jest to wspaniała wiadomość” - mówił wówczas szef ukraińskiego rządu. Jak wyjaśniał, Ukrzaliznycia potrzebuje poprawy swego działania oraz wyższej efektywności potencjału logistycznego.

Państwowa spółka akcyjna Ukrzaliznycia jest narodowym przewoźnikiem kolejowym na Ukrainie. Obsługuje zarówno przewozy towarowe, jak i pasażerskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy