Ukraina: Pożyczka z MFW nam nie wystarczy

PAP
opublikowano: 15-05-2009, 18:06

Wicepremier borykającej się z kryzysem gospodarczym Ukrainy Hryhorij Nemyria powiedział w piątek, że jego krajowi nie wystarczy 16,4 mld USD pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

"Fundusze z MFW nie wystarczą" - powiedział Nemyria agencji Reutera przy okazji spotkania w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

Wskazał przy tym na Węgry, które obok MFW wsparła też Unia Europejska i zapytał, dlaczego "podejście MFW plus UE" nie jest możliwe w przypadku Ukrainy.

Przed tygodniem MFW zatwierdził przekazanie 2,8 mld USD drugiej transzy kredytu przyznanego Ukrainie w listopadzie 2008 roku. Fundusz wymaga przy tym od Kijowa, by opracował zrównoważony budżet i przedstawił reformy, które wsparłyby sektor bankowy, a także zadbał, by na Ukrainie nie doszło do wzrostu inflacji.

Węgry są jednym z państw, które najbardziej ucierpiały na światowym kryzysie finansowym. Budapesztowi przyznano pakiet kredytów wysokości 25,1 mld USD od UE, MFW i Banku Światowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane