Ukraińcy odwiedzili zakłady DAS

Mirosław Cichy
opublikowano: 11-06-2001, 00:00

Ukraińcy odwiedzili zakłady DAS

Od ponad dwóch tygodni w Polsce przebywa 20 ukraińskich biznesmenów, którzy w piątek odwiedzili Centrum Techniczne Delphi Automotive Systems w Krakowie oraz fabrykę DAS w Tychach.

— Organizatorem pobytu biznesmenów z Ukrainy jest Fundacja Departamentu ds. Rynku USA. Zorganizowany dla nich został cykl spotkań i szkoleń teoretycznych — mówi Agnieszka Kempińska z DAS z Krakowa.

Pieniądze na cykl szkoleń, które mają na celu wspieranie przemian rynkowych w krajach byłego Związku Radzieckiego, pochodzą od rządu USA. Wizyta ukraińskich biznesmenów w Polsce jest organizowana już po raz drugi, w ramach szkolenia SABIT. Potrwa łącznie cztery tygodnie.

— Wizyty ukraińskich biznesmenów są dla nas okazją do wymiany doświadczeń. Jedna z fabryk Delphi w regionie Europy Środkowej i Wschodniej zlokalizowana jest w Samarze. Ponadto sprzedaż części zamiennych Delphi na tym rynku rozwija się dynamicznie — wyjaśnia Leszek Waliszewski, prezes DAS w Polsce.

Delphi Automotive Systems jest największym na świecie dostawcą technologii samochodowych. Centrum Techniczne DAS w Krakowie zostało otwarte 26 lipca 2000 r. Jest to 31 tego typu ośrodek Delphi na świecie i 10 w Europie. Obecnie zatrudnia około 120 osób.

Wybudowana od podstaw fabryka DAS na terenie tyskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zatrudnia obecnie około 200 osób. Zakład wytwarza przekładnie kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym, komponenty półosi, elementy przegubów oraz półosie napędowe z przegubami równobiernymi (homokinetycznymi), w tym również z systemem ABS. Klientami tyskiej fabryki są Daewoo, Opel Polska, Toyota France oraz Saab.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Ukraińcy odwiedzili zakłady DAS