Ukraiński bank daje premię za... chodzenie

opublikowano: 25-11-2018, 22:00

Jak wiadomo — ruch to zdrowie. Czasem to też pieniądze.

Monobank, jeden z najszybciej zyskujących klientów bank na Ukrainie (przez rok pozyskał ich pół miliona), oferuje najlepsze oprocentowanie lokat dla klientów, którzy zrobią 10 tys. kroków dziennie — napisał portal „The Guardian”. Ukraiński bank chce, aby jego klienci stawali się nie tylko bogatsi, ale też zdrowsi. Nowa oferta skierowana jest do tych klientów, którzy korzystają ze zdrowotnej aplikacji na smartfony. Jest ich około 1,5 tys. Aplikacja, do której oprócz użytkownika dostęp ma bank, monitoruje codzienną aktywność fizyczną — mierzy liczbę kroków w ciągu dnia. Osoby, którym uda się zrobić 10 tys. kroków dziennie, są nagradzane — ich lokaty dostają oprocentowanie o wysokości… 21 proc. Jest jednak warunek — jeśli nie uda się utrzymać poziomu 10 tys. kroków przez trzy dni z rzędu, stopa procentowa spada o 11 proc.

— Zazwyczaj jest tak, że depozyt przynosi ci radość tylko na sam koniec, gdy wracają do ciebie pieniądze — komentuje jeden z mieszkańców Kijowa, który zamierza podjąć wyzwanie.

„Większość oszczędzających wie, że stopy procentowe mogą zarówno spadać, jak też rosnąć, ale zwykle dzieje się tak pod wpływem cyklu koniunkturalnego, a nie pod wpływem aktywności fizycznej posiadacza konta w banku” — skomentował „The Guradian”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu