Ukryty tygrys okazał się papierowym. Wycena 30 proc. w dół

opublikowano: 12-11-2019, 08:06

Analitycy DM BPS zaktualizowali prognozy i cenę docelową akcji producenta gier Vivid Games.

W lipcu Bartłomiej Michalski, analityk DM BPS, pisał o spółce, że to "Ukryty tygrys", który działa w bardzo dynamicznej branży gier mobilnych. Dystrybuowane są one globalnie na smartfony via Google Play oraz App Store. Cenę docelową akcji spółki oszacował wówczas na 2,07 zł.

Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games
Zobacz więcej

Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games ARC

9 listopada w raporcie aktualizującym analitycy domu maklerskiego (Tomasz Czarnecki i Artur Wizner) przyznali, że "ukryty tygrys" okazał się na razie "papierowym tygrysem", a przedstawione w poprzednim raporcie prognozy zarówno pod względem szacowania przychodów Vivid Games w 2019 roku jak i prawdopodobieństwa materializacji ryzyk, okazały się zbyt optymistyczne. 

Efekt to obniżka ceny docelowej o 30 proc. do 1,44 zł.

Jak jednak zaznaczono, pozytywną informacją jest zdolność do przekładania przychodów na zysk netto.

"Zamiast prognozowanej na III kw.’19 straty, spółka wykazała 0,56 mln zysku netto i prognozuje zamknięcie 2019 roku na plusie, przy niższych przychodach, niż były wcześniej założone. Jest to pozytywna informacja, świadcząca o skuteczności działania zarządu, który potrafił wygenerować przepływy pieniężne wystarczające na pokrycie  bieżących zobowiązań i spłatę kredytów, lecz nie wystarczające na spłatę obligacji" - napisano w raporcie.

Ten ostatni element czyli materializujące się ryzyko kredytowe, może zdaniem analityków odegrać w najbliższym czasie kluczową rolę w wycenie rynkowej akcji Vivid Games.

Raport, przygotowany w ramach opłacanego przez GPW programu wsparcia pokrycia analitycznego, dostępny jest na stronie domu maklerskiego.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy