Czytasz dzięki

Ultimate Games szybko dorósł

Szymon Maj
opublikowano: 29-07-2019, 22:00

Producent symulatorów wędkarstwa 30 lipca przejdzie z małej giełdy na główny rynek GPW.

Ultimate Games, wydawca popularnego symulatora wędkarstwa Ultimate Fishing Simulator (nr 1 w kategorii na platformie SteaM), we wtorek 30 lipca zadebiutuje na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka na NewConnect debiutowała zaledwie w 2018 r.

— Wejście na główny rynek GPW to naturalny krok w realizacji strategii szybkiego rozwoju. To także wywiązanie się z obietnicy, jaką złożyliśmy inwestorom kilkanaście miesięcy temu — mówi Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Według wstępnych szacunków w I połowie 2019 r. spółka zarobiła 1,85 mln zł netto przy przychodach w wysokości 3,38 mln zł. W 2018 r. spółka miała 2 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 4,7 mln zł. Głównym akcjonariuszem Ultimate Games jest PlayWay (prawie 46 proc.), a ponad 11 proc. akcji posiada Mateusz Zawadzki. Spółka w lipcu 2019 r. wypłaciła dywidendę w wysokości 0,35 zł na akcję.

Zarząd podał, że zamierza rekomendować dywidendy na poziomie 75 proc. zysków w kolejnych latach. Kapitalizacja Ultimate Games wynosi ponad 121 mln zł i niemal się potroiła od debiutu na NewConnect. Ultimate Games jest kolejnym producentem gier, który przechodzi z NewConnect na główny parkiet. W 2018 r. na taki krok zdecydował się T-Bull, w 2016 r. Vivid Games, a rok wcześniej 11bit Studios. Na NewConnect notowane są jeszcze cztery spółki, w których udziały ma Play- Way — CreativeForge Games, Movie Games, Moonlit i ECC Games.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Maj

Polecane