Ultratanie Nokie nie znikną

Koncern Microsoft, który niedawno sfinalizował przejęcie komórkowego działu Nokii, pokazał nowy tani telefon komórkowy.

Urządzenie nie może łączyć się z internetem, a to oznacza, że nie będzie oferowało żadnej z usług internetowych firmy. Telefon o nazwie Nokia 130 ma kosztować 19 EUR. Telewizja BBC przypomina, że miesiąc temu wyciekły notatki firmowe, z których wynikało, że Microsoft planuje zrezygnować z kilku tanich telefonów w ofercie i skupić się na droższym przedziale aparatów z systemem operacyjnym Windows Phone.

Jo Harlow, szef komórkowego biznesu w Microsofcie, powiedział jednak, że koncern może wykorzystać skalę swojej dystrybucji i łańcucha dostaw, aby skutecznie konkurować na rynku tanich telefonów. Microsoft chce zarabiać na takich urządzeniach na rynkach wschodzących. Nokia 130 będzie dostępna także w wersji Dual SIM.

Telefon jest wyposażony w odtwarzacz MP3, daje możliwość prowadzenia rozmów przez 13 godzin bez konieczności ładowania akumulatora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu