UM Koło odstąpi udziały w budynku

Sławomir Erkiert
14-12-2000, 00:00

UM Koło odstąpi udziały w budynku

Urząd Miasta w Kole sprzeda za 890 tys. zł starostwu kolskiemu udziały w zajmowanym przez siebie budynku przy ul. Sienkiewicza. Transakcja będzie realizowana w trybie bezprzetargowym. 1 mkw. powierzchni użytkowej został wyceniony na 1 tys. 14 zł. Jest to cena dość niska (budynek mieści się w centrum miasta), jednak zdaniem przedstawicieli UM obiekt jest w stanie kwalifikującym się do remontu.

Spłata została podzielona na raty. Odsetki są symboliczne — wynoszą 0,01 proc. Powiat wkrótce przekaże miastu 400 tys. zł, resztę należności ma spłacić do końca 2001 r.

W przyszłym roku UM przeniesie się do remontowanego obecnie budynku przy ul. Mickiewicza. W związku z tym miasto postanowiło sprzedać zajmowane dotąd pomieszczenia. W budynku, w którym znajdują się m.in. urząd miejski, gminny, powiatowy i prokuratura rejonowa, Skarb Państwa posiada 46 udziałów, miasto 44 a gmina Koło 10 udziałów. SE

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sławomir Erkiert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UM Koło odstąpi udziały w budynku