Czytasz dzięki

Umicore kupił dodatkowe tereny w Radzikowicach

  • PAP
opublikowano: 04-10-2020, 11:32

Belgijski koncern Umicore kupił w Radzikowicach pod Nysą dodatkowe 18 ha terenów na potrzeby swoich inwestycji w branży elektromobilności - poinformował wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Drynda.

Pod koniec lutego w Radzikowicach wmurowano kamień węgielny pod fabrykę Umicore, która będzie produkowała elementy baterii litowo-jonowych używanych w zasilaniu pojazdów elektrycznych. Jak poinformowały władze WSSE, w ostatnich dniach Belgowie kupili kolejne 18 ha na potrzeby inwestycyjne.

Fabryka, która według wstępnych założeń miała rozpocząć produkcję jeszcze w 2020 roku, będzie pierwszym w Europie producentem materiałów katodowych wykorzystanych w elektromobilności. Według deklaracji inwestora, zakład ma zatrudniać około 400 osób. Inwestycja jest częścią dużego planu inwestycyjnego Umicore o wartości 660 mln euro dotyczącego produkcji materiałów akumulatorowych w Polsce i Chinach.

Inwestycja w Radzikowicach jest rozwinięciem działalności koncernu w Polsce, który od 2016 roku, także na terenie WSSE posiada zakład w Nowej Rudzie, produkujący katalizatory spalin do samochodów.

Umicore to globalna firma z branży technologii materiałowej i recyklingu. Na jej działalność składają się trzy grupy biznesowe: kataliza, technologie energetyczne i powierzchniowe oraz recykling. Grupa w 2019 r. wygenerowała obrót w wysokości 17,5 mld EUR (3,4 mld EUR z wyłączeniem metalu) i obecnie zatrudnia około 11 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane