Unia pomoże bankom ze wschodu

DI, PAP
opublikowano: 23-01-2009, 00:00

Piszą o regionie

Dziewięć banków międzynarodowych, działających w środkowej i wschodniej Europie, postanowiło wspólnie lobbować w UE i Europejskim Banku Centralnym o rozszerzenie antykryzysowych działań — pisze "Financial Times". Herbert Stepic, prezes Raiffeisena, uważa, że wsparcia nie wolno ograniczać do zachodniej Europy.

— Przez 50 lat wielu z nas walczyło, by wydobyć te kraje z komunizmu, a teraz, kiedy mamy wolnorynkową gospodarkę w regionie, nie możemy zostawić ich samych sobie — mówi Herbert Stepic.

Uważa, że koszty będą skromne w porównaniu z sumami dla zachodnich banków. Bankowcy mówią m.in. o pomocy dla Serbii, Bośni i Ukrainy. Poza Raiffeisenem grupę tworzą włoskie Unicredit i Intesa Sanpaolo, austriacki Erste Bank, francuski Societe Generalei, belgijski KBC, niemiecki Bayern Landesbank, szwedzki Swedbank i grecki EFG Eurobank.

"Financial Times", z 22 stycznia 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane