Unibep nie zbuduje w Siedlcach

ANP
opublikowano: 30-03-2010, 10:39

Z walki odpadł giełdowy Unibep, zarządzany przez Jana Mikołuszkę. To Akpol wykona zlecenie w formule zaprojektuj i zbuduj wartości 31 mln zł.

Zobacz więcej

Jan Mikołuszko, prezes Unibepu

Po świętach wielkanocnych gmina Siedlce planuje podpisać umowę na zaprojektowanie, wybudowanie i sfinansowanie osiedla wielorodzinnych budynków mieszkalnych. O zlecenie walczyli m.in. giełdowy Unibep, radomskie PPHU RO. SA.-BUD Roman Jan Saczywko oraz konsorcjum z udziałem m.in. Comlex Bud i Voltbud, które złożyło najdroższą ofertę opiewającą na ponad 37 mln zł netto. Zwycięzcą przetargu okazał się Akpol, firma budowlana z Mińska Mazowieckiego, która zaproponowała około 31 mln zł netto. Na swoim koncie Akpol ma m.in. budowę ratusza w Mińsku, przedszkola w Białołęce i kompleksów budynków sztabowych i koszarowych dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

— Podpisanie umowy planujemy po świętach, bo wpłynęło, choć po terminie, odwołanie od radomskiej firmy — mówi Kazimierz Paryła, skarbnik w Urzędu Miejskiego w Siedlcach.

Plan zakłada, że zwycięska firma na miejskiej działce zbuduje i sfinansuje realizację obiektu, ale nie będzie czerpać zysków z zarządzania nim. Przez 15 lat gmina z własnego budżetu będzie sukcesywnie spłacać przedsięwzięcie. W pierwszym etapie ma być wybudowane około 160 lokali (docelowo 320). Pierwszy budynek będzie oddany do użytku w 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Unibep nie zbuduje w Siedlcach