Unibep wybawił z kłopotów kontrahenta

ANP
opublikowano: 19-12-2008, 00:00

Trudności inwestora z kredytem zmusiły Unibep do przejęcia warszawskiego osiedla. Ten jeden, jedyny raz...

Trudności inwestora z kredytem zmusiły Unibep do przejęcia warszawskiego osiedla. Ten jeden, jedyny raz...

Unibep, spółka z Bielska Podlaskiego specjalizująca się w generalnym wykonawstwie w Polsce i Rosji, poinformowała o wartym 53 mln zł netto przejęciu osiedla w Warszawie. Firma, która była generalnym wykonawcą, nie miała chyba wyjścia.

— Byliśmy trochę zmuszeni do tego przejęcia, ponieważ inwestor miał trudności z zorganizowaniem kredytu. Woleliśmy wziąć sprawy we własne ręce. Uzgodnione warunki są korzystne, a my mamy możliwości finansowania inwestycji m.in. z lokat, własnych pieniędzy i z uzupełniających kredytów — mówi Jan Mikołuszko, prezes Unibepu.

Sprzedającym osiedle jest Spółka Inwestycji Mieszkaniowych Ursynów. Przy ul. Grochowskiej zaprojektowane jest osiedle składające się z 355 mieszkań oraz lokali handlowo-usługowych.

Unibep podkreśla, że wynegocjowana cena zakupu odzwierciedla obecną sytuację na rynku mieszkaniowym i umożliwia rentowne zrealizowanie całości projektu.

— Jestem przekonany, że mieszkania są atrakcyjne, choć w dzisiejszych czasach oczywiście martwię się o popyt. Niedługo lokale trafią do sprzedaży. Zapewniam jednocześnie, że nie ma podobnego niebezpieczeństwa przy innych projektach — dodaje prezes.

Kurs Unibepu spadał wczoraj mocniej niż rynek. Na zamknięciu za akcję płacono 5 zł po spadku o 7,8 proc. Obroty były jednak niewielkie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu