Unibud wstrzymuje budowę

Szymon Szadkowski
02-11-1998, 00:00

Unibud wstrzymuje budowę

Unibud wstrzymał budowę kompleksu biurowo-handlowo-usługowego Atrium w Białymstoku. Główną przyczyną jest brak współinwestora do sfinansowania kosztów budowy ocenianych na 110 mln zł.

Budowa kompleksu biurowo-handlowo-usługowego Atrium miała ruszyć w tym roku. W pierwszym etapie planowano realizację obiektu o powierzchni użytkowej 6 tys. mkw., przeznaczonego dla banków, towarzystw ubezpieczeniowych, biur maklerskich, firm doradczych, sklepów i przedstawicielstw firm. W drugim etapie miało powstać zaplecze usługowo-rekreacyjne, w którym przewidziano m.in. hotel klasy biznes, pomieszczenia biurowe, restauracje oraz apartamenty mieszkalne.

Przesunięcie w czasie

— Nie możemy poświęcić na jedną inwestycję całych przychodów ze sprzedaży. Dlatego poszukujemy współinwestora — tłumaczy Jan Mikołuszko, prezes Unibudu.

Na razie Unibud odkupił od miasta działkę za 2,7 mln zł. Inwestycję rozpocznie od II etapu w połowie przyszłego roku.

A jednak się kręci

Unibud ma za sobą wiele udanych inwestycji. W pierwszym półroczu nakłady inwestycyjne przekroczyły 3,7 mln zł.

Unibud zbudował m.in. oddział BDK w Lublinie oraz Bibliotekę Główną Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach, osiedle mieszkaniowe SM Sobieski w Warszawie, Dom Studenta w Białymstoku.

Obecnie jest zaangażowany w remont ambasady brytyjskiej w Moskwie. Buduje także biurowiec dla Mennicy Państwowej w Warszawie, obiekty przejścia granicznego Gusiew-Gołdap po stronie rosyjskiej oraz osiedle mieszkaniowe w Bielsku Podlaskim.

Pakiet strategiczny

W 1995 roku strategiczny pakiet akcji Unibudu (39,5 proc.) objął Budimex. W 1997 r. spółka zanotowała — w porównaniu z rokiem poprzednim — wzrost sprzedaży o 185,3 proc., a zysku netto — o 152,9 proc. Od maja1997 r. jest notowana na parkiecie podstawowym GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Szadkowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Unibud wstrzymuje budowę