UniCredit zapowiada redukcję 6 tys. etatów we Włoszech

opublikowano: 10-02-2020, 15:29

Włoski potentat bankowy, UniCredit oczekuje redukcji 6 tys. miejsc pracy i zamknięcia 450 oddziałów na rodzimym rynku.

Restrukturyzacja zatrudnienia i zamknięcia oddziałów przewidywane są do 2023 r. Zwolnienia we Włoszech są częścią ogłoszonego w grudniu zeszłego roku planu redukcji około 8 tys. etatów, stanowiących ponad 9 proc. całości zatrudnionych.

Dane uzyskane przez agencję Bloomberg pochodzą z listu wysłanego przez władze banku do związków zawodowych. Ma on na celu rozpoczęcie rozmów na temat utraty miejsc pracy. Jean Pierre Mustier, dyrektor generalny UniCredit,  wielokrotnie powtarzał, że redukcje zatrudnienia będą dokonywane w dużej mierze poprzez wcześniejsze emerytury, w społecznie odpowiedzialny sposób i w zgodzie z oczekiwaniami przedstawicieli pracowników grupy.

Mustier obniża koszty i przyspiesza uporządkowanie bilansu, ponieważ kierownictwo koncentruje się na dalszym uproszczeniu struktury banku i ulepszeniu sposobu alokacji kapitału. UniCredit osiągnął lepszy niż oczekiwano zysk w czwartym kwartale i podniósł kluczową miarę siły finansowej.

Plan strategiczny banku do 2023 r. przewiduje także zwiększenie zysków inwestorów poprzez  dywidendy i wykup akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane