Unijny doradca na NewConnect

KZ
opublikowano: 16-09-2010, 10:32

Dywersyfikacja działalności i podwojenie przychodów – na to liczy Centrum Wspierania Projektów Europejskich.

Po Eficom i Blue Tax kolejna spółka doradzająca jak zdobyć unijne dotacje wybiera się na NewConnect. Tym razem do debiutu szykuje się Centrum Wspierania Projektów Europejskich. 23 września do obrotu wjedzie 150 tys. akcji serii C. Choć unijne fundusze, które Polska dostała na lata 2007- 2013 już się kończą (CWPE czerpie z doradztwa w tej branży jedną trzecią przychodów), spółka zapewnia, że w dłuższej perspektywie będzie miała co robić, bo zdywersyfikuje działalność.
- Dzięki emisji pozyskaliśmy 600 tys. zł. Pieniądze przeznaczymy na poszerzenie tematyki prowadzonych szkoleń (pierwsze ruszą już we wrześniu) i wdrożenie e-learningu – wyjaśnia Rafał Czerkawski, prezes CWPE.


Spółka pracuje także nad rozbudową sieci sprzedaży. Już rozpoczęła poszukiwania 80 partnerów.
- Interesuje nas przede wszystkim współpraca z biurami rachunkowymi, kancelariami podatkowymi i prawniczymi. Mile widziane będą także osoby z kontaktami w lokalnych środowiskach – wyjaśnia Rafał Czerkawski.
W planach także doradztwo i inwestycje w start-upy.
- Chodzi o projekty na wczesnym etapie rozwoju głównie z branży informatycznej, technologicznej i biotechnologicznej. Chcemy otoczyć je kompleksową opieką. W tym celu zainwestowaliśmy w Inkubator Naukowo-Technologiczny we Wrocławiu – mówi Rafał Czerkawski.
Rozwój działalności ma podwoić przychody spółki.
- W 2009 r. mieliśmy 175 tys. zł zysku netto. Po pierwszym półroczu  2010 r. zysk netto wyniósł blisko 100 tys. zł.  Plan na ten rok to 452 tys. zł – zapowiada Rafał Czerkawski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy