Czytasz dzięki

Unimot gotów przejąć część stacji PKN Orlen

opublikowano: 04-11-2019, 10:44

Prezes Unimotu Adam Sikorski deklaruje chęć przejęcia części stacji PKN Orlen, które spółka będzie musiała ewentualnie sprzedać z powodu fuzji z Lotosem, donosi Reuters.

Agencja przypomina, że Unimot prowadzi w Polsce sieć stacji Avia należących do szwajcarskiego Avia International.

Adam Sikorski
Zobacz więcej

Adam Sikorski Fot. Marek Wiśniewski

- Jesteśmy poważnie zainteresowanie kupnem pakietu stacji benzynowych, które potencjalnie mogą być wystawione na sprzedaż z powodu decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgody na przejęcie Lotosu przez PKN – powiedział Sikorski w poniedziałek.

We wrześniu szef BP w Europie Peter Mather mówił, że koncern może być zainteresowany aktywami PKN Orlen jeśli zostaną wystawione na sprzedaż w związku z planowaną fuzją z Lotosem.

- Jeśli Komisja Europejska zdecyduje, że struktura rynku powinna być trochę bardziej otwarta po fuzji, wówczas oczywiście my i inne spółki bylibyśmy szczęśliwi mogąc rozpocząć dyskusję o aktywach, które potencjalnie byłyby wystawione na sprzedaż – mówił wówczas Reutersowi Mather.  – To mogłoby być cokolwiek z całego łańcucha wartości – dodał.

BP ma największą po PKN Orlen sieć stacji benzynowych w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane