Unimot ma prezesa z Lotosu

opublikowano: 12-12-2017, 10:34
aktualizacja: 12-12-2017, 10:35

Maciej Szozda, który przez siedem lat pełnił funkcję wiceprezesa paliwowego Lotosu, został prezesem Unimotu.

Unimot to jeden z największych niezależnych sprzedawców paliw. Na początku 2017 r. przeprowadził ofertę publiczną i przeniósł się z New Connect na główny rynek GPW. Dotychczas jego prezesem był Robert Brzozowski, który od 1 stycznia 2018 r. obejmie stanowisko wiceprezesa ds. handlowych.

Maciej Szozda zostanie od 1 stycznia 2018 r. nowym prezesem Unimotu.
Zobacz więcej

Maciej Szozda zostanie od 1 stycznia 2018 r. nowym prezesem Unimotu. Fot: ARC

W środę rano, na konferencji, nowy prezes zamierza przedstawić mediom swoje plany dla Unimotu.

- Zmiana w strukturach zarządu ma uzasadnienie w ambitnych planach grupy na kolejne lata. Unimot zamierza prowadzić ekspansję marki AVIA nie tylko na polskim rynku paliw, ale także za granicą. Pan Maciej Szozda od pewnego czasu współpracował z zarządem Unimot w zakresie przygotowywania strategii rozwoju na kolejne 3 lata – mówi Adam Sikorski, przewodniczący rady nadzorczej Unimot.

Maciej Szozda w latach 2009-16 zarządzał segmentem handlu, a od 2015 r. produkcji i handlu w Lotosie. Wcześniej, od 2002 r., był związany z PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Unimot ma prezesa z Lotosu