Unimot ma prezesa z Lotosu

Maciej Szozda, który przez siedem lat był wiceprezesem państwowego Lotosu, został szefem prywatnego Unimotu.

O przejściach menedżerów, którzy przez lata pracowali na państwowym poletku, do prywatnego biznesu nie słychać często. Byłemu wiceprezesowi paliwowego Lotosu to się jednak udało. We wtorek Maciej Szozda został prezesem Unimotu, jednego z największych niezależnych sprzedawców paliw. Kurs na giełdzie zareagował wzrostem.

Właściciele Unimotu docenili przede wszystkim doświadczenie Macieja Szozdy na rynku detalicznym. Rozwijał stacje Lotosu, teraz rozwinie stacje Unimotu.
Zobacz więcej

TKANIE SIECI:

Właściciele Unimotu docenili przede wszystkim doświadczenie Macieja Szozdy na rynku detalicznym. Rozwijał stacje Lotosu, teraz rozwinie stacje Unimotu. Marek Wiśniewski

„Zmiana w strukturach zarządu ma uzasadnienie w ambitnych planach grupy na kolejne lata. Unimot zamierza prowadzić ekspansję marki AVIA [stacje paliw — red.] nie tylko na polskim rynku paliw, ale także za granicą. Pan Maciej Szozda od pewnego czasu współpracował z zarządem Unimotu w zakresie przygotowywania strategii rozwoju na kolejne 3 lata” — mówi, cytowany w komunikacie, Adam Sikorski, przewodniczący rady nadzorczej Unimotu.

To prywatna firma, którą kontrolują pośrednio bracia Piotr i Adam Sikorscy, działający w branży paliwowej od 1992 r. Na początku 2017 r. Unimot przeprowadził udaną ofertę publiczną i przeniósł się z NewConnect na główny rynek GPW. Maciej Szozda w latach 2009-16 zarządzał segmentem handlu, a od 2015 r. produkcji i handlu w Lotosie. Wcześniej, od 2002 r., był związany z PKN Orlen. Dotychczas prezesem Unimotu był Robert Brzozowski, ale od 1 stycznia 2018 r. obejmie stanowisko wiceprezesa ds. handlowych. Na środowej konferencji zarząd w nowym składzie przedstawi plany.

„Robert Brzozowski będzie koordynować program wspólnego zakupu produktów naftowych pod marką AVIA i rozwijać działalność handlową Unimotu na międzynarodową skalę. Połączenie kompetencji pana Brzozowskiego na rynku hurtowym z doświadczeniem pana Szozdy na rynku detalicznym stworzy najlepszy tandem w branży paliwowej w Polsce” — podkreśla Adam Sikorski.

W rozwój stacji Avia Unimot zaangażował się pod koniec 2016 r., a w listopadzie zaanonsował plan poszerzenia sieci o lokalizacje na Ukrainie. W Polsce ma na razie osiem placówek, a sieć rozwija na zasadzie franczyzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Unimot ma prezesa z Lotosu