Unimot próbuje uspokoić sytuację w notowaniach

opublikowano: 20-10-2017, 11:03
aktualizacja: 20-10-2017, 11:06

Unimot, który specjalizuje się w obrocie paliwami i energią, przedstawił szacunkowe wyniki za trzeci kwartał. Kurs, który od wielu miesięcy jest w trendzie spadkowym, odbija.

Od początku roku notowania Unimotu spadły o 67 proc., i znalazły się na rocznym minimum.

Dziś spółka przedstawiła szacunkowe dane jednostkowe za trzeci kwartał. Zysk netto wyniósł w tym okresie 11,2 mln zł i był o 4 proc. wyższy r/r, a przychody zwiększyły się o 14 proc. do 759 mln zł.

- Osiągnięte przychody ze sprzedaży są wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, mimo bardzo dynamicznej sytuacji na rynku paliw. W miesiącach lipiec i sierpień w segmencie oleju napędowego Unimot operował w otoczeniu relatywnie wysokich marż na tym produkcie. Natomiast w miesiącu wrześniu marże z hurtowej sprzedaży ON kształtowały się na stosunkowo niskim poziomie, co nie sprzyjało wzrostom wolumenów sprzedaży – wyjaśnia Robert Brzozowski, prezes Unimotu.

Po dziewięciu miesiącach roku przychody to 2,1 mld zł (+42 proc.). 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu