Czytasz dzięki

Unimotowi spadły przychody i EBITDA

opublikowano: 06-08-2020, 07:17

W II kwartale 2020 r. przychody Unimotu spadły o 2,6 proc. do 981,6 mln zł, natomiast skorygowana EBITDA zmniejszyła się o 7,7 proc. do 15,4 proc.

Na korektę wyniku złożyły się szacunkowa wycena zapasu obowiązkowego, uzasadnione przesunięcia i zdarzenia jednorazowe, podała spółka we wstępnych danych.

Adam Sikorski, prezes i główny akcjonariusz Unimotu
Zobacz więcej

Adam Sikorski, prezes i główny akcjonariusz Unimotu fot. Marek Wiśniewski

Ze względu na ograniczenia wywołane koronawirusem, przez większość II kwartału niektóre spółki nie prowadziły działalności zgodnie ze swoimi zamierzeniami, podkreśla zarząd.

- Unimot Energia i Gaz realizując podpisane umowy, czasowo wstrzymał pozyskiwanie nowych klientów. W drugiej połowie czerwca pozyskiwanie nowych klientów zostało wznowione co powinno generować dodatkowe przychody w 2021-22. Natomiast Green Electricity miało ograniczenia w wypożyczaniu hulajnóg oraz skuterów przez większość tego kwartału. Z ostrożności, zdecydowaliśmy się na dokonanie odpisu części naszej pożyczki. Okres wakacyjny sprzyja wzrostowi zapotrzebowania na usługi mikro mobilności co pozytywnie wpływa na bieżące wyniki tej spółki i pozwala optymistycznie patrzeć na jej rozwój w kolejnych kwartałach - dodaje Marek Moroz, wiceprezes ds. finansowych.

W II kwartale spółka rozpoczęła handel ropą naftową – sprowadziła ją z USA oraz Arabii Saudyjskiej i dostarczała do Europy Środkowej, natomiast  maju br.  Unimot Energia i Gaz rozpoczęła sprzedaż instalacji fotowoltaicznych pod marką Avia Solar na rynku polskim.

- Oczekujemy, iż ten segment pozytywnie wpłynie na wyniki Grupy Unimot już w II półroczu 2020 r. – komentuje Adam Sikorski, prezes spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane