Union przejęty

opublikowano: 18-06-2019, 22:00

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding sfinalizowały ogłoszoną jeszcze w październiku 2018 r. transakcję zakupu Union Investment TFI w Polsce.

Generali otrzymało już w tym celu wszelkie niezbędne zgody od organów regulacyjnych i ds. ochrony konkurencji i konsumentów.

— Nasz region jest postrzegany jako strategiczny rynek zwiększający konkurencyjność i rentowność Grupy Generali. Obiecująca dynamika polskiego rynku zarządzania aktywami, największego w Europie Środkowo-Wschodniej, jest wspierana z jednej strony przez silną gospodarkę, z drugiej przez odpowiednie regulacje rynkowe — komentuje Luciano Ciriną, dyrektor regionalny w Generali.

W powołanej 18 czerwca radzie nadzorczej towarzystwa znaleźli się Josef Beneš, Andrea Simoncelli, Maciej Fedyna, Marcin Orlicki, Gregor Pilgram i Grzegorz Piwowar. Rada zdecydowała przy okazji o poszerzeniu składu zarządu o nowego członka. Jest nim Kazimierz Fedak, który dołączył do Generali CEE Holding w 2018 r. i odpowiada za rozwój biznesu zarządzania aktywami w regionie. Union Investment TFI jest szóstą co do wielkości spółką zarządzającą aktywami w Polsce. Klienci powierzyli jej 12,1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu