Unipetrol nie chce sprzedać stacji Conoco Philips

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 20:23

Unipetrol nie chce sprzedać należących do jego spółki zależnej Benzina około stu stacji benzynowych dla Conoco Phillips. PKN Orlen, który wcześniej obiecał te stacje Conoco Phillips, nie wyklucza, że dojdzie do arbitrażu.

Unipetrol nie chce sprzedać należących do jego spółki zależnej Benzina około stu stacji benzynowych dla Conoco Phillips. PKN Orlen, który wcześniej obiecał te stacje Conoco Phillips, nie wyklucza, że dojdzie do arbitrażu.

"Dostaliśmy oficjalne stanowisko Unipetrolu, że nie chcą sprzedać Conoco Phillips 1/3 stacji należących do Benziny" - powiedział wiceprezes PKN Orlen Cezary Smorszczewski podczas środowej konferencji prasowej.

Smorszczewski powiedział, że zawarta wcześniej umowa między PKN Orlen i Conoco Phillips, w której płocki koncern zobowiązał się do sprzedaży około 100 stacji Benziny, nie miała bezwarunkowego charakteru. "Obiecaliśmy Conoco, że zrobimy wszystko, by przekonać Unipetrol do sprzedaży stacji. Jesteśmy obecnie w trakcie rozmów z Conoco" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane