Uniserv-Piecbud zawiesił ofertę publiczną

opublikowano: 28-06-2017, 16:11
aktualizacja: 28-06-2017, 16:13

Uniserv-Piecbud, spółka inżynieryjno-technologiczna, zawiesiła ofertę publiczną z powodu niesprzyjających warunków rynkowych.

– Spotkania, z zarządzającymi funduszami, które odbyliśmy w ostatnich dniach w ramach roadshow, potwierdziły zainteresowanie naszą spółką i trafność jej modelu biznesowego. Dla pełnego obrazu sytuacji chcemy się spotkać z jeszcze większa liczbą potencjalnych inwestorów, co nie było możliwe ze względu na dużą liczbę innych transakcji, które pojawiły się w ostatnich dniach. Nie musimy plasować oferty za wszelką cenę, stąd decyzja o jej zawieszeniu  Będziemy obserwować sytuację rynkową i nie wykluczamy powrotu z ofertą publiczną. Zawieszenie oferty nie będzie mieć wpływu na nasze plany dalszego rozwoju grupy -mówi Dionizy Boryczko, prezes Uniserv-Piecbudu.

ARC

Prospekt emisyjny Uniserv-Piecbud został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. i zgodnie z obowiązującymi przepisami jest ważny przez 12 miesięcy.

Uniserv-Piecbud oferował inwestorom akcje nowej emisji, z której chciał zdobyć 35 mln zł. Oferta obejmowała do 3,5 mln akcji/

W 2016 r. firma zanotowała 119,5 mln z przychodów. EBITDA wyniosła 11,9 mln zł, a zysk netto 10,2 mln zł. Rok wcześniej przychody sięgały 82,4 mln zł, EBITDA 5,2 mln zł, a zysk netto 4,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane