UOKiK: 434 tys. zł kary dla Fellowes Polska

  • DI
opublikowano: 28-04-2021, 08:54

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył ponad 434 tys. zł kary na Fellowes Polska za narzucanie przez wiele lat dystrybutorom minimalnych cen odsprzedaży sprzętu biurowego w Internecie.

- Sankcja byłaby wyższa, jednak przedsiębiorca skorzystał z programu łagodzenia kar leniency oraz dobrowolnie poddał się karze – poinformował UOKiK.

Tomasz Chróstny, fot. Grzegorz Kawecki
Tomasz Chróstny, fot. Grzegorz Kawecki

Fellowes Polska jest autoryzowanym dystrybutorem produktów Fellowes, producenta m.in. niszczarek do papieru, urządzeń do laminowania i bindownic. Z ustaleń UOKiK wynika, że spółka w latach 2011-2019 była organizatorem porozumienia ograniczającego konkurencję.

- Zebrane dowody jednoznacznie wskazują, że doszło do zawarcia niedozwolonej zmowy, w której spółka Fellowes Polska narzucała dystrybutorom ceny, po jakich mają sprzedawać sprzęt biurowy w Internecie. W efekcie konsumenci, firmy oraz instytucje przez wiele lat nie mieli możliwości zakupu produktów marki Fellowes po niższych cenach – powiedział prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Decyzja o karze nie jest prawomocna, przysługuje od niej odwołanie do sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane