UOKiK: Asseco może przejąć Zeto

DI
opublikowano: 14-03-2012, 16:08

Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez Asseco kontroli nad spółką Zeto.

Asseco stoi na czele grupy kapitałowej, która jest dostawcą własnych rozwiązań informatycznych dla sektora finansowego, instytucji publicznych, a także przemysłu, handlu i usług. Centrum Komputerowe Zeto zajmuje się m.in. działalnością związaną z wydrukami masowymi, obsługą korespondencji, a także sprzedażą oprogramowania z zakresu zarządzania dokumentami bezpieczeństwa danych. W wyniku koncentracji Asseco nabędzie do 97,7 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu Zeto.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane