UOKiK godzi się na przejęcie Ramsatu i Konsalnetu

DI
opublikowano: 07-04-2009, 10:31

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i  Konsumentów wydała dwie decyzje, w których zgodziła się na przejęcie przez Telekomunikację Polską kontroli nad Ramsat oraz przez SGAM kontroli nad Konsalnet.

Telekomunikacja Polska przejmie spółkę Ramsat, która prowadzi działalność w zakresie m.in. dystrybucji usług telefonii ruchomej (jest autoryzowanym partnerem PTK Centertel), usług telefonii stacjonarnej (świadczonych przez TP), szerokopasmowego dostępu do Internetu stacjonarnego oraz mobilnego.

Druga zgoda dotyczy przejęcie przez SGAM kontroli nad Konsalnet. SGAM, który wchodzi w skład grupy kapitałowej Societe Generale, posiada w Polsce dwie spółki zależne: Agencję Ochrony "Skorpion Security" oraz G-1 Group. Podstawowym przedmiotem działalności tych przedsiębiorców jest świadczenie usług ochrony osób i mienia. Przejmowany Konsalnet zajmuje się również świadczeniem usług ochrony osób i mienia, detektywistycznych oraz przygotowywaniem raportów i analiz gospodarczych.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes UOKiK uznała, że koncentracje nie przyczynią się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UOKiK godzi się na przejęcie Ramsatu i Konsalnetu