UOKiK: Mazowiecka Kasa Chorych ogranicza konkurencję

Administrator
opublikowano: 22-01-2002, 17:35

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ocenił, że Mazowiecka Regionalna Kasa Chorych ogranicza konkurencję i wykorzystuje swój monopol, poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ocenił, że Mazowiecka Regionalna Kasa Chorych ogranicza konkurencję i wykorzystuje swój monopol, poinformowała Polska Agencja Prasowa.

UOKiK badał działania MRKCh na wniosek Naczelnej Izby

Pielęgniarek i Położnych, która zarzuciła jej, że tworząc "Program opieki nad kobietą w ciąży niepowikłanej - Zdrowie, Mama i Ja" odmówiła położnym samodzielnego świadczenia usług w ramach tego programu. Kasa, jak ustalił UOKiK, uzależniła udział położnych w programie od zawarcia przez nie indywidualnych umów z lekarzami.

- Decyzja MRKCh powierzenia wykonania programu wyłącznie podmiotowi lekarskiemu wyeliminowała z rynku świadczeń związanych z opieką nad kobietą w ciąży fizjologicznej konkurencyjną względem lekarzy grupę zawodową położnych – stwierdził w wydanym komunikacie UOKiK.

Urząd uważa, że działanie kasy chorych narusza obowiązujące w Polsce prawo oraz ogranicza ubezpieczonym prawo wyboru oferty.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UOKiK: Mazowiecka Kasa Chorych ogranicza konkurencję