UOKiK może nałożyć dużą karę na Pfleiderer

opublikowano: 28-11-2017, 13:13
aktualizacja: 28-11-2017, 13:22

Pfleiderer poinformował o otrzymaniu zawiadomienia od prezesa UOKiK o zakończeniu postępowania antymonopolowego, dotyczącego ustalania cen płyt przez kilka podmiotów, m.in. giełdową spółkę.

Postępowanie rozpoczęło się w 2012 r. UOKiK uważa, że Kronospan Szczecinek, Kronospan Mielec, Swiss Krono (dawniej: Kronopol), Pfleiderer Group (dawniej: Pfleiderer Grajewo) oraz Pfleiderer Wieruszów (dawniej: Pfleiderer ProspaN0 porozumiały się w sprawie ustalania cen i wymianie informacji handlowych dotyczących warunków sprzedaży na rynku płyt wiórowych i pilśniowych w Polsce, co mogło naruszać przepisy antymonopolowe.

UOKiK
Zobacz więcej

UOKiK Fot: Krystian Maj/FORUM

UOKIK 27 października 2017 r. powiadomił Komisję Europejską o przewidywanej decyzji stwierdzającej naruszenie przepisów. 

"Doręczenie zawiadomienia oraz Powiadomienie Komisji Europejskiej oznacza, że UOKIK może wkrótce zakończyć Postępowanie i wydać decyzję stwierdzającą naruszenie prawa konkurencji przez Pfleiderer Group S.A oraz Pfleiderer Wieruszów sp. z o.o. Biorąc jednak pod uwagę skomplikowany charakter sprawy, nie jest obecnie możliwe precyzyjne określenie daty zakończenia Postępowania oraz skutków finansowych takiej decyzji dla Pfleiderer Group S.A. i Pfleiderer Wieruszów sp. z o.o. W decyzji kończącej Postępowanie UOKiK może nałożyć na Pfleiderer Group S.A. lub Pfleiderer Wieruszów sp. z o.o. karę pieniężną w wysokości do 10% przychodów w rozumieniu przepisów podatkowych osiągniętych przez daną spółkę w roku poprzedzającym rok wydania decyzji" - podał Pfleiderer.

W 2016 r. przychody Pfleiderer Group wyniosły 929 mln zł. Zysk netto sięgnął 14,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu