Uprzedź bank, że potrzebujesz gotówki

DI
opublikowano: 09-04-2014, 00:00

Usługi finansowe

Przedsiębiorca, który chciałby wypłacić ze swojego rachunku gotówkę w kwocie większej niż 20 tys. zł, w większości banków powinien zgłosić taką transakcję z jednodniowym lub dwudniowym wyprzedzeniem — przypominają eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.

Dodają, że o ile pozwalają na to możliwości kasowe danego oddziału, wypłata dużej kwoty bez wcześniejszego awizowania może się udać. W takim wypadku jest to jednak dodatkowo płatne.

— Warto jednak pamiętać, że w przypadku walut obcych czas oczekiwania może być dłuższy niż dwa dni. Czasem trzeba nawet zgłaszać chęć wypłaty bez względu na kwotę, dotyczy to przede wszystkim mniej popularnych walut — mówi Mikołaj Fidziński, analityk Comperii.

Przypomina też, że najczęściej za niepodjęcie awizowanej gotówki bank nalicza prowizję, która może sięgać nawet kilkuset złotych. Zestawienie przygotowane przez Comperia.pl opiera się na danych przesłanych przez banki, jednak analitycy zastrzegają, że poszczególne oddziały mogą różnie ustalać szczegółowe procedury dotyczące awizowania i wypłaty dużych kwot pieniężnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu