UPS kupuje TCS

Marcin Bołtryk
08-05-2008, 00:00

Koncern kurierski, firma UPS, ogłosiła przejęcie rumuńskiej firmy Trans Courier Service SRL.

Koncern kurierski, firma UPS, ogłosiła przejęcie rumuńskiej firmy Trans Courier Service SRL.

Trans Courier Service (TCS) był dla UPS autoryzowanym dostawcą usług w Rumunii od czasu utworzenia firmy w 2000 roku. Warunki porozumienia nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że UPS przejmie 100 proc. udziałów w Trans Courier Service. Przedstawiciele UPS twierdzą, że umowa jest logicznym rozszerzaniem dobrych relacji biznesowych, które datują się od roku 1990, kiedy to UPS po raz pierwszy zaoferował swoje usługi klientom z Rumunii za pośrednictwem spółki Romtrans (firma matka Trans Courier Service). UPS spodziewa się zakończyć transakcję w drugim kwartale 2008 roku.

Władze koncernu uważają, że rezultatem przejęcia będzie znaczne wzmocnienie możliwości proponowania usług premium przez UPS oraz polepszanie jakości usług w jednym z najszybciej rozwijających się ekonomicznie krajów Unii Europejskiej.

— To porozumienie otwiera mnóstwo możliwości dla klientów UPS, którzy chcą prowadzić biznes w z tym kraju, lub wraz z nim. Wraz z bezpośrednią kontrolą naszej własnej sieci UPS zyska elastyczność, niezbędną do rozszerzenia operacji oraz inwestowania w infrastrukturę, technologię, wizerunek marki oraz rozwój pracowników. Nasi klienci będą mieć pewność, że wychodzimy naprzeciw wymaganiom kraju, w którym wzrost PKB jest prawie trzy razy większy od średniej EU — zapowiada Wolfgang Flick, prezes UPS Europa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / UPS kupuje TCS