URTiP odrzuci protest Polkomtela dotyczący przetargu na UMTS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2005, 15:14

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) odrzuci protest Polkomtela, który domaga się unieważnienia przetargu na UMTS w związku z odrzuceniem jego oferty z powodu błędów formalnych - poinformował PAP w poniedziałek prezes URTiP Witold Graboś.

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) odrzuci protest Polkomtela, który domaga się unieważnienia przetargu na UMTS w związku z odrzuceniem jego oferty z powodu błędów formalnych - poinformował PAP w poniedziałek prezes URTiP Witold Graboś.

    "Na pewno odrzucimy ten protest. Żadne prawne naciski nie będą miały wpływu na procedury" - powiedział Graboś.

    Netia Mobile - spółka utworzona przez Netię i jej partnerów głównie fundusz Novator One - wygrała w maju przetarg na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej w paśmie UMTS.

    Netia Mobile, na zapłacenie za rezerwację częstotliwości  zdeklarowanych 345 mln zł, ma dwa tygodnie od momentu gdy zostanie jej dostarczona przez URTiP decyzja o rezerwacji częstotliwości.

    Decyzja nie dotarła jeszcze do Netii, ponieważ obecnie URTiP oczekuje na opinię Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na temat Netia Mobile.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane