URTiP rozpoczął przetarg na częstotliwości GSM 1800

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-11-2005, 15:03

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) rozpoczął przetarg na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800 - poinformował Urząd w środowym komunikacie przesłanym PAP.

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) rozpoczął przetarg na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800 - poinformował Urząd w środowym komunikacie przesłanym PAP.

    Oferty w przetargu można składać do 9 stycznia 2006 roku. Każdy podmiot może złożyć od jednej do trzech ofert na 33 kanały radiowe w ramach częstotliwości GSM 1800.

    "Oferowane zasoby częstotliwościowe, po wprowadzeniu roamingu krajowego, mogą być bazą dla budowy kolejnych sieci telefonii mobilnej. W stosunku do poprzednich warunków przetargowych zmieniono sposób oceny wpływu konkurencyjności i zaoferowanej ceny na punktację składanych ofert w przetargu" - podkreślono w komunikacie.

    Według niego, rezerwacja częstotliwości będzie uprawniała do ich wykorzystania na obszarze całej Polski do 31 grudnia 2020 roku. Minimalna jednorazowa opłata za dokonanie jednej rezerwacji wynosi ponad 1,3 mln zł.

    "Uczestnik postępowania przetargowego jest zobowiązany do przedstawienia w ofercie harmonogramu rozwoju sieci, gdzie pokrycie ludnościowe Polski będzie wynosić co najmniej 5 proc. na koniec 2007 r., 10 proc. na koniec 2008 r. oraz 20 proc. na koniec 2009 r. oraz terminu rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości, lecz nie później niż na 30 czerwca 2007 r." - czytamy w komunikacie.

    Oferty będą ocenianie według następujących kryteriów: za zachowanie warunków konkurencji oraz wysokość kwoty zadeklarowanej przez uczestnika przetargu będzie można maksymalnie uzyskać do 300 punktów, za wiarygodność finansową do 60 pkt, za rozwiązania techniczne zawarte w ofercie do 40 pkt, za studium ekonomiczno-finansowe przedmiotu oferty do 20 pkt oraz za doświadczenie uczestnika w zakresie działalności telekomunikacyjnej do 30 pkt.    Zwycięzca przetargu powinien uzyskać co najmniej 375 punktów z 450 możliwych do zdobycia.

    Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800, prowadzony równolegle do przetargu na częstotliwości telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS, nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane