URTiP: TP SA, PTC i Polkomtel muszą znaleźć kompromis

opublikowano: 22-10-2002, 15:39

Prezes URTiP zaproponował powołanie specjalnego zespołu, który zająłby się wypracowaniem kompromisu między TP SA, ERA i Polkomtelem w sprawie konfliktu wokół wzajemnych rozliczeń.

We wtorek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył m.in. Witold Graboś, prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, Marek Józefiak, prezes TP SA, Bogusław Kułakowski, prezes PTC oraz Jarosław Pachowski, prezes Pokomtel SA. Jego tematem była sprawa kosztów połączeń telefonicznych z klientami sieci komórkowych, inicjowanych z telefonii stacjonarnej. Zdaniem Witolda Grabosia, są one obecnie zbyt wysokie, co zniechęca użytkowników, zmniejsza ruch i ‘zamraża’ rynek.

- Przyczyną tego stanu jest brak równowagi w obniżaniu wysokości stawek rozliczeniowych wnoszonych na rzecz operatora stacjonarnego i operatora sieci komórkowej. TP S.A., planując obniżenie cen płaconych przez abonentów, główny ciężar tej obniżki przenosi na operatora komórkowego. O ile z takim rozwiązaniem zgodziła się już Idea, podpisując z TP S.A. stosowną umowę, o tyle Era oraz Polkomtel S.A. uważają, że proporcje rozliczeń zaproponowane przez operatora stacjonarnego są dla nich krzywdzące, bowiem nadal to oni będą ponosić główny koszt obniżki rachunków telefonicznych płaconych przez klientów – napisał w wydanym w środę komunikacie Bogdan Koblański, rzecznik prasowy URTiP.

Zaznaczył, że wobec rozbieżności stanowisk prezentowanych przez uczestników wtorkowego spotkania nie osiągnięto w jego trakcie porozumienia. Prezes URTiP zaproponował zatem powołanie specjalnego zespołu, w którego skład weszliby przedstawiciele wszystkich stron oraz URTiP. Jego zadaniem będzie znalezienie kompromisowego rozwiązania kwestii rozliczeń.

- Jeśli zespół ten nie wypracuje żadnego stanowiska podejmę wszelkie przyznane mi prawem działania na rzecz uregulowania tego sektora rynku telekomunikacyjnego – powiedział cytowany przez Koblańskiego prezes URTiP Witold Graboś.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / URTiP: TP SA, PTC i Polkomtel muszą znaleźć kompromis