Urząd gminy na sprzedaż

DI,PAP
opublikowano: 08-04-2019, 22:00

280 EUR za ławkę, 1130 EUR za ławkę z latarnią, 200 tys. EUR za urząd gminny — taki cennik wyprzedaży małej miejscowości Esino Lario na północy Włoch przygotował jej burmistrz.

Zobacz więcej

Fot.ylv-flickr.com

— Zostaliśmy pozostawieni sami sobie w naszej walce z wyludnieniem. Brakuje nam pieniędzy w kasie gminnej, dlatego postanowiłem zająć mocne stanowisko dla dobra wszystkich, wystawiając na sprzedaż symboliczne miejsca — powiedział Pietro Pensa, tłumacząc swój prowokacyjny pomysł, nazwany „Sprzedam Esino”.

Przed obiektami ustawił wielkie kartonowe tablice z ceną i kodem kreskowym. Ogłoszenia o sprzedaży zamieścił też w prasie. Malownicza górska miejscowość w regionie Lombardia, mająca ponad 700 mieszkańców, w latach 80. gościła w czasie wakacji ponad 10 tys. turystów, zwłaszcza z pobliskiego Mediolanu. Potem Włochom bardziej opłacało się jeździć na urlop do Egiptu czy Tunezji. Z powodu spadku napływu turystów miasteczko zaczęło borykać się z coraz większymi kłopotami.

Stan obecny to fatalny transport i zniszczone drogi — jedna z nich jest zamknięta od roku z powodu osunięcia się nawierzchni. Wśród wystawionych na sprzedaż przedmiotów jest też 14 rzeźb stacji z Drogi Krzyżowej, podarowanych przez znanego artystę. Cena to 600 tys. EUR.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI,PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy