Urzędnicy ruszą w teren

opublikowano: 23-09-2018, 22:00

Pracownicy Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wykazują gotowość, by pomóc firmom szukającym kapitału na rozwój.

W najbliższych latach przedsiębiorcy z Opolszczyzny będą mogli powalczyć o unijne wsparcie m.in. na udział w giełdach kooperacyjnych, targach branżowych i opracowanie strategii wejścia na rynki zagraniczne. Aby informacje o naborach szybciej docierały do firm, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) powołało specjalny zespół pracowników. Urzędnicy ruszą w teren, aby zachęcać przedsiębiorców do ubiegania się o dotacje i preferencyjne pożyczki.

— Chcemy dotrzeć do tych przedstawicieli biznesu, którzynie mają czasu, aby szukać informacji o unijnym wsparciu dostępnym w regionie lub dojechać na organizowane przez nas spotkanie. Chcą na bieżąco dostawać informacje o możliwościach dofinansowania swoich projektów, ale często wolą rozmawiać o tym indywidualnie — mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Mobilni urzędnicy pomogą przedsiębiorcom także wypełnić wnioski o granty.

— Zadaniem opiekunów będzie poznanie problemów i potrzeb przedsiębiorców na miejscu w ich firmach — podkreśla Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG, zwraca uwagę, że wybrani pracownicy centrum będą promować produkty finansowe dostępne w regionie od tego roku, ale jeszcze słabo znane przedsiębiorcom.

— W naszej ofercie są granty na szkolenia. W puli jest 26 mln zł. Natomiast na projekty związane m.in. z doradztwem technologicznym, finansowym, prawnym czy audytami energetycznymi przeznaczamy ok. 19 mln zł — wylicza Roland Wrzeciono.

Urzędnicy OCRG będą też zachęcać przedstawicieli biznesu do skorzystania z pomocy w szukaniu partnerów zagranicznych lub właściwego miejsca na inwestycje.

— Docelowo nasi opiekunowie mają być pierwszym kontaktem dla firm i pomagać im w rozwiązywaniu problemów związanych m.in. z załatwieniem mediów na działkę i pozwoleń administracyjnych — wyjaśnia Roland Wrzeciono. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy