Urzędnik UE: wybory w Grecji mogą umocnić poparcie dla programu pomocy

PAP
opublikowano: 20-08-2015, 19:28

Planowane na 20 września przedterminowe wybory w Grecji mogą pomóc zwiększyć poparcie dla trzeciego programu pomocy dla Aten - ocenił szef gabinetu przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, Martin Selmayr.

"Szybkie wybory w Grecji mogą być sposobem na zwiększenie poparcia dla programu z Europejskiego Mechanizmu Stabilności (EMS) niedawno podpisanego przez premiera (Aleksisa) Ciprasa w imieniu Grecji" - napisał Selmayr na Tweeterze.

Po wielomiesięcznych negocjacjach Cipras zgodził się na porozumienie z międzynarodowymi wierzycielami i zobowiązał się wprowadzić głębokie reformy w zamian za pożyczki. Stracił jednak poparcie niektórych dotychczasowych sojuszników w lewicowej Syrizie.

Przedstawiciele greckich władz twierdzą, że szef rządu wręczy w czwartek swą rezygnację prezydentowi Prokopisowi Pawlopulosowi i zaproponuje, by przedterminowe wybory odbyły się 20 września.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu