USA: gracze ostrożnie rozpoczęli nowy tydzień

Administrator
opublikowano: 14-01-2002, 16:16

Wypowiedzi analityków oraz analiza piątkowych słów Alana Greenspana sprawiły, że amerykańskie indeksy rozpoczęły sesję od spadków. Szef Fedu ostudził oczekiwania rynku na szybkie ożywienie gospodarcze, co może doprowadzić do szóstego z rzędu spadku wskaźnika Dow Jones. Rynek negatywnie odebrał informację z Merrill Lynch, który obniżył udział akcji w swoim modelowym portfelu.

Wypowiedzi analityków oraz analiza piątkowych słów Alana Greenspana sprawiły, że amerykańskie indeksy rozpoczęły sesję od spadków. Szef Fedu ostudził oczekiwania rynku na szybkie ożywienie gospodarcze, co może doprowadzić do szóstego z rzędu spadku wskaźnika Dow Jones.

Rynek negatywnie odebrał informację z Merrill Lynch, który obniżył udział akcji w swoim modelowym portfelu. Analitycy radzą wykorzystać ostatnie wzrosty do zamykania pozycji. W podobnym tonie wypowiedzieli się specjaliści z Lehman Brothers. Ich zdaniem internetowi liderzy Yahoo i Ebay opublikują bardzo dobre wyniki ostatniego kwartału, ale są one już zawarte w obecnych kursach akcji. Wielu graczy posłuchało fachowców i sprzedaje papiery dotkomów.

Spada kurs Motoroli. Niemiecka spółka Balda, producent plastikowych części telefonów komórkowych, zapowiedział słabe wyniki. To doprowadziło do przeceny konkurentów Motoroli w Europie: Nokii, Ericssona i Siemensa.

Znaczna część graczy z boku przygląda się wydarzeniom na parkiecie. Natłok danych makro- i mikroekonomicznych w tym tygodniu sugeruje, że lepiej powstrzymać się od inwestycji w tym tygodniu. Kwartalne rezultaty w najbliższych dniach opublikują m.in. Intel, General Motors, IBM, Microsoft, Citigroup i General Electric.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane