USA i Turcja przygotowują się do ewakuacji obywateli z Egiptu

PAP
opublikowano: 30-01-2011, 12:54

Władze USA i Turcji przygotowują się do  ewakuacji swoich obywateli z ogarniętego zamieszkami Egiptu. Ambasada USA w  Kairze podała, że pierwsze loty do "bezpiecznych miejsc" w Europie rozpoczną się w poniedziałek. Już w niedzielę Turcja ma wysłać trzy samoloty.

Amerykańska placówka w Kairze poinformowała w niedzielę "swoich obywateli przebywających w Egipcie, którzy chcieliby z niego wyjechać, że Departament Stanu czyni przygotowania, aby zapewnić przewóz do bezpiecznych miejsc w Europie".

Loty z Egiptu mają rozpocząć się w poniedziałek; nie sprecyzowano z jakich miast samoloty miałyby wylatywać. Ewakuacja jest dobrowolna.

Z kolei Turcja poinformowała, że wyśle w niedzielę do Egiptu trzy samoloty, w celu zapewnienia powrotu do kraju swoim obywatelom - podała agencja prasowa Anatolia.

Na prośbę kancelarii premiera i MSZ, linie Turkish Airlines przygotowują się do wysłania dwóch samolotów do Aleksandrii i jednego do Kairu. W miastach tych znajduje się obecnie 750 obywateli Turcji. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane