USA: Kontrakty lekko rosną

PAL, MW
opublikowano: 13-01-2010, 13:44

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu na Wall Street futuresy na indeksy oraz akcje spółek amerykańskich lekko rosną. DJI-Futures zyskuje 0,13 proc., S&P-Futures rośnie o 0,24 proc., a  NASDAQ-Fut jest na 0,21-proc. plusie. Niewykluczone, że po wtorkowych spadkach (pierwszej zniżce S&P500 na zamknięciu handlu od początku br.), w środowym handlu przeważy strona popytowa.

Nie jest to jednak pewne – na rynku panuje pewna nerwowość związana z zapowiedzianymi na czwartek i piątek publikacjami wyników finansowych spółek Intel i JP Morgan. Obie tracą przed sesją ponad 1 proc.

Uwaga amerykańskich inwestorów skupia się dziś na doniesieniach z Google. Spółka traci przed sesją ponad 1,77 proc. Wcześniej ogłosiła, że rozważa wycofanie się z rynku chińskiego. Przyczyną takiej decyzji miałyby być – zdaniem przedstawicieli Google – nie tyle same ataki hakerskie na strony Google, ile fakt, że stoi za nimi chiński rząd.

Magna International, kanadyjsko-austriacki producent części samochodowych, jedna z największych firm branży na świecie, ogłosiła, że spodziewa się, iż wartość sprzedaży samochodów lekkich (aut osobowych i dostawczych) w 2010 r. zmieści się w przedziale 19,5-20,5 mld USD, z czego 10,3 mln USD w samej Ameryce Północnej, a 11,4 mln USD w Europie. Analitycy prognozowali wartość sprzedaży aut w br. na maksimum 20,25 mld USD. Prognozy Magny sprawiły, że w handlu elektronicznym papiery spółki rosły o 0,4 proc.

Kraft Foods zyskuje przed dzwonkiem ponad 1,5 proc. dzięki podwyższeniu prognoz wyników finansowych na 2009 r. Spółka ostatecznie spodziewa się 2,0 USD zysku na akcję zamiast wcześniej zapowiadanych 1,97 USD. Analitycy spodziewają się, że 3 lutego spółka zaraportuje 1,99 USD zysku na papier.

Szef filadelfijskiego oddziału Fed Charles Plosser stwierdził wczoraj wieczorem, że zarząd Amerykańskiej Rezerwy Federalnej powinien podnieść stopy procentowe w razie ożywienia gospodarczego i nie czekać na spadek bezrobocia.

W handlu elektronicznym na Nymex baryłka ropy potaniała do 79,84 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Polecane