USA: Kredyty hipoteczne najdroższe od 2008 roku

Jakub Sławiński, Reuters
opublikowano: 21-09-2022, 13:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Średnie oprocentowania najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych kredytów hipotecznych znajduje się aktualnie na najwyższym poziomie do października 2008 roku, informuje Mortgage Bankers Association, cytowane przez agencję Reuters.

fot. Andrzej Bogacz / Forum

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w USA, w obecnej chwili wynosi średnio około 6,25 proc., wynika z danych opublikowanych przez stowarzyszenie. Kredyty są najdroższe od października 2008 roku, kiedy świat mierzył się kryzysem finansowym.

Stowarzyszenie przekazało, że w porównaniu z poprzednim tygodniem, w dniach 12-16 września, liczba wniosków o kredyt hipoteczny wzrosła o 3,8 proc., ale w porównaniu z poprzednim rokiem, chętnych do zaciągnięcia kredytu jest znacznie mniej.

Już dziś poznamy decyzję Rezerwy Federalnej, która prawdopodobnie ponownie zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych, które po raz kolejny odcisną swoje piętno na sektorze nieruchomości, szczególnie wrażliwym na decyzje dotyczące stóp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane